امضا تفاهم نامه شرکت IGI با موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

امضا تفاهم نامه شرکت IGI با موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

امضا تفاهم نامه شرکت IGI با موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

شرکت بین‌المللی‌ بازرسی کالای تجاری در راستای بهبود بخشی عملیات بازرسی  در حوزه مواد غذایی و غلات تفاهم‌نامه مشترکی را با موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور در زمینه همکاری‌های دوجانبه به امضا رساند.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری، IGI این تفاهم نامه با حضور مهندس حمید محمودی مدیر عامل شرکت IGI و دکتر حسین جعفری رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور به امضای طرفین رسید.

همه ساله عملیات بازرسی و کنترل بخش عمده‌ای از غلات و محصولات کشاورزی وارداتی به کشور توسط شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری، IGI انجام می‌شود که وظیفه نیروهای بازرسی این شرکت، مطابقت مشخصات کمی و کیفی کالای در حال بارگیری از مبادی داخلی و خارجی با مشخصات درخواستی خریدار و تشخیص و تعیین دانه‌های علف هرز یا آفات نباتی در این محموله‌ها است تا از ورود این آفات به کشور جلوگیری شود.

محصولات کشاورزی وارداتی بنا به نیاز داخلی و وضعیت بازارهای جهانی از کشورها و مناطق مختلفی در سراسر دنیا خریداری و تامین می‌شود که همین موضوع گاهی بازرس را با موارد جدیدی از دانه‌های علف هرز و آفات نباتی روبه‌رو می‌کند که تجربه‌ای از قبل در خصوص شناخت و نوع رفتار این آفات در شرایط اقلیمی کشور ما وجود نداشته است.

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور با در اختیار داشتن بیش از 170 تن عضو هیات علمی دانشگاهی و 34 آزمایشگاه مجهز در حوزه‌های مختلف، به‌عنوان اولین و بزرگترین نهاد علمی وتنها مرجع قانونی تشخیص آفات نباتی و بذر علف‌های هرز در کشور است که همواره با استفاده از دانش تخصصی و امکانات آزمایشگاهی کامل با تحقیق و پژوهش نسبت به شناسایی و جمع آوری اطلاعات و رفتار انواع آفات و علف‌های هرز در حال فعالیت است.

 

شرکتIGI  همواره مصمم به گسترش همکاری‌های تخصصی با نهادهای علمی کشور بوده و با پیگیری‌های فراوان و پس از برگزاری جلسات متعدد مدیریتی در تاریخ 14 مردادماه امسال طی جلسه‌ای باحضور مهندس «حمید محمودی» مدیر عامل، دکتر «مرتضی بیک‌لریان» رئیس هیات مدیره از شرکتIGI  و دکتر «حسین جعفری» رئیس و معاونان موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور در محل سازمان حفظ نباتات کشور موفق به امضا وتبادل تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه شدند .

با امضای چنین تفاهم‌نامه‌هایی این امیدواری وجود دارد تا در راستای صیانت از سلامت جامعه و استفاده از تجارب علمی مجموعه‌های داخلی و نیز انجام سریع، دقیق و صحیح و ارتقای سطح کیفی بازرسی‌ها و خدمات آزمایشگاهی، این تفاهم‌نامه موجب ارتقای دانش فنی دو مجموعه و ارتقای کیفیت غلات و محصولات کشاورزی و غذایی وارداتی و همچنین افزایش سطح کیفی و سلامت جامعه شود.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بین المللی بازرسی کالای تجاری می باشد.

سیم بکسل