Menu

تاریخچه


تاریخچه IGI

در اواخر دهه‌ی 70 حجم مبادلات تجاری از یک سو و عدم وجود یک شرکت مستقل و قدرتمند داخلی در زمینه‌ی بازرسی، آزمون و کنترل کیفیت از سوی دیگر منجر به تشکیل «شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری (IGI)» زیر نظر وزارت بازرگانی گردید. در ابتدا حوزه‌ی کاری شرکت در زمینه‌ی بازرسی و آزمون مواد غذایی و محصولات کشاورزی بود ولی به تدریج و با تأمین زیرساخت‌های مناسب و جذب کارشناسان توانمند، فعالیت خود را به بازرسی کلیه کالاها گسترش داده و با دریافت مجوز بازرسی کالاهای وارداتی و صادراتی و تولید داخل از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سایر مجوزهای مربوطه، توسعه فعالیت داد.

از آنجا که کنترل کیفیت رکن اصلی در امر بازرسی کالا می‌باشد، لذا «مجموعه کنترل کیفیت وزارت بازرگانی» متشکل از آزمایشگاه‌های مختلف که در سال 1367 تأسیس شده و رسالت آن کنترل مواد اولیه و محصولات تولیدی و ارائه‌ی خدمات فنی و مهندسی در حوزه‌ی واردات بود، در سال 1383 با کلیه‌ی تجهیزات و پرسنل متخصص به شرکت IGI ملحق گردید تا گامی بلندتر در زمینه‌ی کنترل کیفیت برداشته شود. در حال حاضر، شرکت IGI با برخورداری از آزمایشگاه‌های مواد غذایی، میکروبیولوژی، شیمی، متالورژی و مکانیک، و ایجاد نمایندگی‌های متعدد در داخل و خارج کشور، کیفیت منحصر به فردی از عملکرد را به صاحبان کالا، واردکنندگان و صادرکنندگان ارائه می‌دهد.

هدف اصلی این شرکت افزایش رضایت مشتریان با ارائه دقیق، سریع و با کیفیت خدمات بازرسی و آزمون مطابق با استانداردهای جهانی است که با بکارگیری نیروهای متخصص و آموزش دیده در داخل و خارج از ایران، در تلاش است به این هدف دست یابد. به همین منظور اقدامات لازم را جهت طراحی، پیاده‌سازی و استقرار الزامات استاندارد ISO 9001 انجام داده و موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001 در سیستم مدیریت کیفیت از مؤسسه DNV شد. در راستای این هدف، شرکت IGI موفق به دریافت گواهینامه ISO/IEC 17025 در سال 2009 از مؤسسه DAAKS گردید.
IGI افتخار دارد با بهره‌گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان را در حد استانداردهای جهانی برآورده سازد.
با توجه به رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران در بحث خصوصی‌سازی، در اواخر سال 1388 شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری IGI به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) منتقل شد و هم‌اکنون زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین می‌باشد.

بالای صفحه