تاریخچه


تاریخچه IGI

در اواخر دهه ی 70 حجم مبادلات تجاری از یک سو و عدم وجود یک شرکت مستقل و قدرتمند داخلی در زمینه ی بازرسی، آزمون و کنترل کیفیت از سوی دیگر منجر به تشکیل «شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری (IGI)» زیر نظر وزارت بازرگانی گردید. در ابتدا حوزه‌ی کاری شرکت در زمینه‌ی بازرسی و آزمون مواد غذایی و محصولات کشاورزی بود ولی به تدریج و با تأمین زیرساخت‌های مناسب و جذب کارشناسان توانمند، فعالیت خود را به بازرسی کلیه کالاها گسترش داده و با دریافت مجوز بازرسی کالاهای وارداتی و صادراتی و داخلی از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و بانک مرکزی ایران و سایر مجوزهای مربوطه و نیز با احداث و تجهیز آزمایشگاه‌های موادغذایی و میکروبیولوژی، شیمی، متالورژی و مکانیک، و ایجاد نمایندگی‌های گوناگون در داخل و خارج کشور کیفیت منحصر به فردی از عملکرد خود ارائه داد.
هدف اصلی این شرکت افزایش رضایت مشتریان با ارائه دقیق، سریع و با کیفیت خدمات بازرسی و آزمون مطابق با استانداردهای جهانی است که با بکارگیری نیروهای متخصص و آموزش دیده در داخل و خارج از ایران در تلاش است به این هدف دست یابد. به همین منظور شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری IGI اقدامات لازم را جهت طراحی، پیاده‌سازی و استقرار الزامات استاندارد ISO 9001 انجام داده و موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001 در سیستم مدیریت کیفیت از مؤسسه DNV شد.
IGI افتخار دارد که با بهره‌گیری از امکانات خود در مناطق مختلف دنیا خدمات مورد نیاز مشتریان را در حد استانداردهای جهانی برآورده سازد.
با توجه به رویکرد دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در بحث خصوصی‌سازی، در اواخر سال 1388 شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری IGI به هلدینگ‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) منتقل شد و هم‌اکنون زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین می‌باشد.